נציג וירטואלי

נציג וירטואלי

מה עדיף - נציגה או נציג וירטואלי?
נציג וירטואלי או בכלל נציגה? מי ייצג אתכם באופן הכי מרשים ומתאים לעסק בכלל ובפרט למוצר או לשירות שאותם אתם משווקים באתרכם?

מהו תפקיד הנציגים הווירטואליים באתר שלכם?
נציג וירטואלי משלב בפועל בין שיווק המוצר או השירות שלכם ללקוחות חדשים לבין פעולות שימור לקוחות ומענה ללקוחות הקיימים. בנוסף אמור הנציג הווירטואלי לטפח את בסיס הלקוחות של החברה או בית העסק. הימצאות הנציג באתר אמורה לספק לאנשים שמגיעים אליו עזרה בביצוע הזמנות, במציאת מידע ואף במענה על שאלות בסיסיות ופשוטות. נציג וירטואלי עובד על-ידי שילוב טכנולוגיה של בינה מלאכותית (AI) עם אלמנטים גרפיים. נציגה וירטואלי מנהל את קשרי הלקוחות שמגיעים לאתר בהתכתבות בצ'אט שנמצא בחלונית קופצת זמינה, נוחה וקלה לשימוש שמתאימה לכל אחד כיוון שהשיחה מתקדמת בקצב שנוח ללקוח.

הנציגים הווירטואליים ניגשים לעבודה
אחרי שמערכת הנציג או הנציגה הווירטואליים שבחרתם מותקנת באתר מתחילה עבודת נציג השירות הווירטואלי שלכם. כל כניסה לאתר מביאה לקפיצת חלונית הצ'אט שבה מופיעה תמונה של נציגה או נציג כפי שבחרתם אשר מקדמים את פני הגולשים בברכת שלום, בהתעניינות בלקוח ובהצעת סיוע ועזרה. את הנציג שתבחרו ביכולתכם ללמד תסריטים, זאת אומרת - הוא יהיה מוכן עם מענה לשאלות שחוזרות על עצמן, וכן ידע להגיב למני מושגים ומלים שהלקוח יפנה כלפיו. נציג וירטואלי יעשה ככל האפשר כדי לספק ללקוח את מבוקשו ואפילו להצליח, במידת האפשר, להביא אותו לכדי רכישת המוצר או השירות. אם לא, ידאג הנציג שלכם לבקש מהלקוח פרטים לצורך יצירת קשר להמשך התקשרות או לאספקת מענה קולע יותר ללקוח המתעניין.

אבל מה לבחור - נציגה או נציג וירטואלי?
ההבדל בין הנציגה הווירטואלית לנציג הווירטואלי נראה כעניין שולי אבל למעשה גם כאן מומלץ להתאים את מין הנציג לקהל היעד שאתם מאמינים שייכנס לאתרכם. למשל, באתר שמספק שירות או סחורה שבה עתידים להתעניין דווקא חרדים מעדיפים נציג ולא נציגה וירטואלית, מטעמי צניעות, או לדוגמה, באתר שמוכר מוצר נשי מובהק - למשל בגדי נשים, תתאים יותר נציגה מנציג.

מעבר לשימוש במגדר שנבחר בעת הדיבור - זאת אומרת, שנציג וירטואלי יגיד: "במה אני יכול לעזור לך אדוני", ונציגה תכתוב: "אני יכולה להמליץ לך להשאיר פרטים כדי שיחזרו אלייך, גברתי" - ההבדל הוא כמובן גם בתמונת הדמות שמייצגת כאילוסטרציה את הנציג הנבחר. גם במקרה הזה, בהתאם לבחירה בין נציגה לנציג, תוכלו להתאים תמונה שתיארה לכם הולמת במיוחד את קהל הלקוחות הפוטנציאלי שלכם.