סוכן וירטואלי

סוכן וירטואלי

הסוכן הווירטואלי - האיש הקטן שחי באתר שלכם
סוכן וירטואלי הוא מושג שהגיע הזמן שתערכו איתו היכרות. למען האמת, כנראה שכבר נתקלתם בעצמכם בלא מעט סוכנים כמותו, אלא שעדיין לא שמתם-לב כמה אחד כמוהו יכול להתאים גם לאתרכם.

בעשרות אלפי אתרים בארץ כבר עושים שימוש במה שמכונה סוכן וירטואלי בכדי להיענות באופן מוצלח יותר ללקוחות. כל אתר מסחרי המשווק שירות, מוצר או מוצרים, מארח לקוחות פוטנציאלים רבים המגיעים אליו בעקבות פרסומים שונים או חיפוש. בחודשים האחרונים ביותר ויותר אתרים המבקרים כבר לא גולשים לבד - הסוכן הווירטואלי מקבל את פניהם ופותח עמם בשיחה שמטרתה לזכות בתשומת-לבם ולעזור להם להתמצא באתר, למצוא בו את שחפצו וכמו כן לייצר לקוחות חדשים בעבור בעלי האתר.

הימצאותו של סוכן וירטואלי באתר - או למלמעשה צ'אט אוטומטי שמבוצע בידי דמות וירטואלית - הופכת בקלות את מבקרי האתר ללקוחות שרוכשים את מוצריו או ללידים חמים בעבור בעל העסק.

סוכן וירטואלי - הצ'אט המושלם
אם כן, תפקידו של הסוכן הווירטואלי הוא לייצר לידים מהגולשים שהגיעו לאתר. את הלידים שנאספו מהפונים שולח הסוכן באופן אוטומטי ומיידי לדואר האלקטרוני שתספקו לו, כך שנציגי שירות לקוחות או מוכרנים אנושיים יוכלו לחזור אל המתעניינים ולהמשיך את הליך המכירה שכבר התחיל מולם.

על התוכנה והאפשרויות הגלומות בה:
  • כל שיחות הצ'אט שהלקוחות והגולשים ערכו עם הסוכן נשמרים בהיסטוריית הצ'אט של המערכת וביכולתכם כבעל העסק או מפעיל האתר לקרוא אותן, לשחזר קטעים בהן, ואף ללמוד על-פיהן את העדפות הלקוחות ותחומי התעניינותם וללמד את הסוכן תסריטים חדשים שמתאימים במיוחד למטרתכם.
  • בכל זמן שתרצו ביכולתכם כבעלי העסק או מפעילי האתר לראות בלייב את השיחות מול הגולשים שבאתר ואף להתערב בהן.
  • תוכלו להחליט מתי להפעיל ולכבות את פעולת הסוכן וכן להתערב בהגדרות ברירת המחדל של התוכנה. האפשריות לשינויים הן לרוב בתחום הויזואלי - התאמת חלונית הצ'אט להעדפותיכם מבחינת צבעוניות, תמונות הסוכנים שמייצגים אתכם וכמובן - הכנסת לוגו עדכני ותואם.
  • גם תסריטי השיחות והתשובות המוכנות נמצאים בשליטתכם המלאה, וניתנים לעדכון לפי הצורך או לפי ההתנסות שכבר צברתם בהפעלת סוכן וירטואלי.

לשרת לקוחות איפה שעד היום היו לבדם.
גולשים מגיעים לאתרי אינטרנט 24/7. עד היום הם נאלצו להסתדר באתר בכוחות עצמם, אבל לא עוד. סוכן וירטואלי בחלונית צ'אט שנפתחת מיד עם כניסת הלקוח לאתר מספק לגולש את התחושה שזכה בתשומת הלב שלכם. מדובר בפרקטיקה שמקדמת את העסק, מניעה לקוחות פוטנציאליים להשארת פרטי התקשרות, ולפעמים אפילו מביאה אותם לרכוש שירות או מוצר דרך האתר, אם הדבר אפשרי. אבל בעיקר - סוכן וירטואלי מעניק תחושה שהגולש זכה ביחס במקום שרק לא מזמן שוטט בו לבדו.